Komentár k aktuálnemu dianiu

Iste ste si všimli otvorenie reštaurácií a fitnescentier. Niekto ich zbytočne vyhranene nazýva protestom, vyjadrením občianskej nespokojnosti a podobne. Samotní prevádzkovatelia to nazývajú ako jediní úplne presne – ide o prejav zúfalstva a riešenie ich vlastnej ekonomickej situácie v čase, keď im štát nepomáha. Presnejšie dokáže pomôcť, ale nechce. O to je to frustrujúcejšie, že ide o diskrimináciu voči iným segmentom, ktoré majú k podpore prístup.

Štát, ktorý dokáže za deň zmeniť Ústavu SR, zákony a zásadným spôsobom meniť štruktúru demokratického zriadenia bez širšej odbornej diskusie, by v rovnakom čase mal vedieť otvoriť dialóg aj s takýmito nespokojnými podnikateľmi. Napriek tomu si vybral cestu represie. Je na mieste rečnícka otázka: O čo predstaviteľom štátnej moci ide? O polarizovanie v spoločnosti? O vyhrocovanie situácie? Cui bono?

Nehovorí to náhodou nič o tom, ako si štát váži podnikanie v týchto segmentoch?

Richard Sulík dnes pre Trend uviedol, že prípadné zavretie reštaurácií a terás považuje za ich cielenú likvidáciu.

A my cielene ponechávame túto vetu bez ďalšieho komentára.

Štát plánuje vyhlásiť tzv. lockdown. Na základe čísel získaných z testov. Naša advokátska kancelária sa vyslovene špecializuje na tému funkčnosti testov, či už antigénových, resp. RT-PCR a iných.

Už dnes vieme zodpovedne na základe vedeckých materiálov, ktoré máme k dispozícii, vyhlásiť, že všetky druhy testov, ktoré sa u nás používajú, sú pre hromadný zber dát vo vzťahu k infekčnosti obyvateľstva NEPOUŽITEĽNÉ. K tomu chystáme osobitný článok a právne podania pre našich klientov.

Lockdown je preto nedôvodný a považujeme ho za svojvoľné rozhodnutie. Čas, kedy sme mohli posilniť ľudské kapacity Úradu pre verejné zdravotníctvo SR za účelom trasovania kontaktov vrátane zriadenia call centra skončil spolu s nesprávnym rozhodnutím o plošnom nedobrovoľne dobrovoľnom testovaní. Testy, ktoré nie sú určené na účel, na ktorý sa používajú, nie sú atómovou zbraňou proti infekcii. Výsledky, ktoré sa na základe nich získali sú však živnou pôdou pre šírenie dezinformácií. A preto všetci tí, vrátane médií, ktoré nekriticky preberajú údaje o pozitívnych prípadoch, môžu byť podľa aktuálne trendujúcej definície konšpirácie, označení za konšpirátorov.

Ľudia si zaslúžia pravdu. Jediná cesta je osveta. Hovoriť o zodpovednosti bez uvedenia o akej zodpovednosti hovoríme, je vyslovene nezodpovedné. Treba vysvetliť ľuďom, že k relevantným dátam sa dostať nevieme, rozsah nákazy nepoznáme a poznať nebudeme, sprístupniť relevantné štúdie o smrtnosti choroby, inkubačnej dobe, vysvetliť rozdiel medzi pozitivitou a infekčnosťou, pochopiť podstatu ochorenia a až potom odborne hovoriť o potrebe a vedľajších účinkoch vakcín. Podrobiť členov krízového štábu verejnej odbornej diskusii, aby sme vôbec zistili, či sú vôbec relevantnými odborníkmi.

Tak jednoduché to je. A možno jediným riešením bude naučiť sa s tým žiť. Ale bez vyššie uvedeného je o tom zatiaľ skoro hovoriť.

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts