Na MUDr. Kotlára nemožno strieľať z hrdzavej hlavne
Ostáva pár dní, kým sa dozvieme, kto bol kto v plandémii a ak bude aj odvaha, dozvieme sa, že v tom šiel každý s každým a nikoho vlastne stíhať nemôžeme. Ak MUDr. Kotlár predloží naozaj relevantnú správu, možno bude treba obstarať novú (veľkú) väznicu a založiť nové politické strany, lebo nám žiadne z tých relevantných a aktuálnych vlastne asi neostanú.
Predpokladám, že odvaha a možnosti splnomocnenca vlády budú v tomto ohľade limitované a ak sa vôbec spomenú subjekty hospodárskej mobilizácie, bude to malé bezvýznamné plus.
Ale o inom som dnes chcel. Bývalý mainstream spolu s bulvárom (rozdiel už vlastne nie je markantný) sa v pokuse o dehonestáciu pokusov MUDr. Kotlára uchýlil opäť iba k menám, ktoré už dávno pre mňa stratili aspoň pomyselný výtlak relevantnosti a punc presvedčivosti. Osobne som sklamaný. Od smrti MUDr. Krčméryho akoby stratili informačný drajv. Ale posúďte sami, možno sa mýlim.
Virológ Boris Klempa uviedol 24.9.2024 pre Nový čas, že “v budúcnosti budú mRNA vakcíny dôležité nielen v prevencii infekčných chorôb, ale aj v liečbe onkologických ochorení.”.
Vakcína na rakovinu. Toto len tesať do kameňa!
Možno sa časom dozvieme, že existuje vakcína na hemoroidy, na nespavosť alebo na zvýšenie IQ, mnohí určite ocenia napríklad vakcínu na riešenie problému so svokrou. Len aby na tom kameni bolo v budúcnosti dosť miesta. Ibaže by pán virológ mal na mysli naozaj mRNA ako génovú terapiu, ktorú vlastne u MUDr. Kotlára zamýšľal podľa názvu článku a jeho úvodu skritizovať, resp. mu oponovať.
Nevadí.
Druhým, ktorý sa podujal byť opäť osloveným, je stálica bývalého mainstreamu: vedec Pavol Čekan.
Toto bolo v rovnakom článku, v akom sa vyjadril aj virológ Klempa.
Áno, za túto “vakcínu” bola udelená Nobelova cena. A ešte tam aj pri jej udeľovaní bolo expressis verbis uvedené, že tá vakcína iba ZNIŽUJE zápalové procesy, ktoré spôsobovala mRNA pred tou ocenenou výmenou uracylu za pseudouridín. Inými slovami, mRNA bola pôvodne “priekak ako Brno”, ale niečo sa za niečo vymenilo a tak sa stalo, že sa priamo pri udelení Nobelovej ceny zrazu písalo, že vlastne škodí naďalej, ale asi menej. A to je super. Bola to mediálna cena. Nič viac.
A ak má byť Nobelova cena meradlom úspechu, spomeňte si, pán Čekan, napríklad na chemikáliu DDT (link TU). Áno, tú, čo sypali v socialistickom bloku deťom do vlasov.
Prvýkrát bol DDT syntetizovaný v roku 1874. Používať sa začal v roku 1939 a v roku 1948 za neho dostal Paul Hermann Müller Nobelovu cenu za fyziológiu a medicínu. Ešte v 70tych rokoch 20. storočia sa veselo používal.
A toto píše wikipédia o zázraku, za ktorý šla Nobelova cena:
Lenže DDT aspoň nejaké životy pri vtedajšej úrovni poznania zachránila, a nie málo (napr. komármi alebo blchami/všami prenášané ochorenia), kdežto mRNA “vakcína” bude raz aj oficiálne víťazom súťaže, ktorej sa nikto nechce zúčastniť. Bude prepadákom histórie.
Stavme sa, že mRNA raz tromfne aj taký glyfosát. Raz. Dnes na to ešte asi nie je vhodné obdobie. Až platená reklama ustane, potom to príde.
Dnes len toľko.
Tiež máme výhrady k systému práce MUDr. Kotlára, ale tie sú vždy konkrétne. Kritika médií v civilizovanej spoločnost nemá byť apriori hostilná, ad hominem, bez argumentov, ale vecná. A ak taká byť môže, tak médiá, čo si to myslia, by mali dostať od širokej verejnosti ocenenie “bulvár” a osoby vyjadrujúce sa pre tieto médiá by s tým mali byť oficiálne uzrozumené.