Kauza migy – zrkadielko
Ak migy nemali po odpisoch hodnotu, myslíte, že by ste hypoteticky uspeli ako organizácia s cieľom pomáhať sociálne slabým so žiadosťou o darovanie účtovne odpísaného auta patriaceho do majetku Generálnej prokuratúry SR? Na výmenu by niekto mohol ponúknuť napríklad ročnú električenku pre 1 osobu alebo zľavu na nákup bicykla vo forme kupónu. Samozrejme to všetko len v hodnote 46 percent a s dátumom odovzdania formulovanom presne: “možno niekedy”.
Ak by k danej výmene náhodou v dohľadnej dobe došlo, dajte mi vedieť. Som si istý, že to štatisticky nie je možné. Trestné to podľa aktuálnej rozhodovacej praxe nie je. Iba podľa zákona. Ale niet žalobcu. Takže podpis darovacej zmluvy štatutárom prokuratúry de facto trestnoprávnu zodpovednosť nezakladá. A ešte je to aj moderné zelené riešenie. Na prokuratúru len bicyklom alebo MHD. Rovnako na súdy. Spisy v ruksaku. No nie je to úžasné riešenie?
Rozhodnutie o prebytočnosti majetku a ponukové konanie? Načo? V novej realite najprv prichádza dopyt na konkrétny majetok, až potom všetky “formality”.
