|

Novak Djokovic a Australian Open – čo neviete

Mainstream sa pustil do Novaka Djokovica pre porušenie imigračných pravidiel a v konečnom dôsledku sa všetko točí okolo toho, že nie je očkovaný. To, že na Australian Open hrá pomerne veľa neočkovaných, akosi média neprezentujú.

Čím si Novak za poslednú dobu pohneval austrálsku vládu tesne pred Australian Open? Akiste všeličím. Ale určite aj týmto:

V Srbsku sa konali masové protesty proti začatiu ťažby na jednom z najväčších ložísk lítia v Európe. Ide o investíciu za cca 2,4 mld. Investorom je gigant RIO TINTO (podnik má jedno zo sídel v Melbourne, Austrália). Vyzerá to tak, že tlak verejnosti smeruje jednoznačne k zmareniu tejto investície. Zdroj TU.

Lítium mimochodom za poslednú dobu vzrástlo na trhoch o viac ako 450 percent. Je to komodita blízkej budúcnosti. Green deal sa bez lítia a batérií jednoducho aktuálne uskutočniť nedá.

Možno by sa to nejako aj vyriešilo, pokiaľ by sa do situácie nebol vložil verejne sám Djokovic (zdroj TU). Postavil sa ZA spravodlivosť a pravdu. PROTI finančným záujmom austrálsko-anglického gigantu. A možno aj preto dostal jednu otcovskú. A že krstný otec u tasmánskych diablov má ruku dlhú, mu obratom dalo pocítiť aj Francúzsko, ktoré už avizovalo, že neočkovaný si nezahrá ani v Paríži (zrejme už tušia, že tam tiež nevyplní správny formulár…). A týmto to nekončí, hrozí zákaz kam inam, ako do SŠA a aj sponzor Lacoste možno zatiahne ručnú brzdu. (zdroj TU). Majster nemajster. Nejde o šport, ide o politiku, ehm, vakcínu. Nuž vakcína je sloboda aj vo svete. Na Slovensku boli hotoví vizionári, keď to heslo vymysleli (teda okopírovali zo zahraničnej príručky). Len zabudli povedať, že nedať si vakcínu, je diskriminácia. Taká echt, ako z učebnice. Čím ohrozuje neočkovaný Novak očkovaných, ktorí sú predsa tak efektívne chránení pred všetkými Novakmi (samozrejme okrem toho, že bez myokarditídy by ich možno uhnal aj v o triedu lepšom výkone)?

Záver si urobte sami. Netreba vidieť všetko čierno-bielo. Média hlavného prúdu prezentujú, čo prezentovať chcú, prípadne musia. Konfrontujte zdroje, začnite myslieť nezávisle. Tento svet sa prudko mení. Dáva ľuďom jedinečnú príležitosť buď aktívne precitnúť do pravdy, alebo zhniť v nekonečnej pasívnej hlúposti.

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts