Aktuálna situácia v okolí Krymu

Čo nového na východe?

Európa oslavovala ešte minulý týždeň ukončenie vojenských cvičení ruskou armádou. Média ale zrejme úmyselne nepravdivo informovali, že Rusi cvičenia ukončili a armádu poslali tam, odkiaľ prišla. OMYL.

Ruská technika ostala na svojich pozíciách. Armáda sa len preskupila a je naďalej v pohotovosti. Ide o situáciu podobnú tej z roku 2008. Pamätníci sa iste rozpamätajú na konflikt v Osetsku (Gruzínsko), kde ruská armáda po svojom „návrate“ z cvičenia bola schopná zasiahnuť v plnej sile do 6 hodín.

Treba ostať ostražitý. A toto je možno dôkaz. Prezident Ruskej federácie práve vydal toto nariadenie o mobilizácii záložníkov:

Zaujímavá je pravdepodobná zmena postoja Turecka. Napriek tomu, že je súčasťou NATO, pravdepodobne zamietla vstup vojenských lietadiel NATO (USA) do svojho vzdušného priestoru z oblasti Ukrajiny a Čierneho mora. Dôkazy tu:

Ruské tanky T-80 rozmiestnené blízko hraníc s Ukrajinou sú mimochodom vybavené technikou, ktorá umožňuje prejazd až 5 metrov hlbokým riečnym korytom.

To sprofanované „Som za svetový mier“ už povedala snáď každá Miss Universe. Kto z predstaviteľov vlády a občanov sa pridá? Ide aj o Vaše deti a vnukov.

„Neviem ako sa bude bojovať v tretej svetovej vojne, ale vo štvrtej to budú palice a kamene.“ — Albert Einstein

Autor je členom odbornakomisia.sk

Doplnenie z. 3.5.2021: Na základe reakcie nášho čitateľa ako dôkaz našej objektivity uvádzame, že naozaj nevieme posúdiť, či ide o mobilizáciu riadnu alebo mimoriadnu. Oceníme, ak by k tomu mal niekto bližšie informácie.

 

 

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts