Richard Sulík a konzílium odborníkov

Málokedy možno v dnešnej dobe nejakého politika pochváliť. Richard Sulík však v tomto období správne naznačil, že opatrenia konzília „odborníkov“ sú šialené (zdroj TU). Chce toto konzílium doplniť o odborníkov z iných oblastí (zdroj TU). Má svojím spôsobom pravdu.

My ponúkame ešte elegantnejšie a hlavne lacnejšie riešenie. Nariaďte konzíliu odborníkov diskusiu s odborníkmi alternatívy (napr. Hovorme spolu) v médiu, akým je RTVS. Po takejto relácii zistíte, že konzílium je vhodnejšie rozpustiť, ako ho dopĺňať.

Zabezpečíme znalecké posudky, odborné vyjadrenia a medicínske podklady vrátane štúdií a SaS by spolu s iným poslaneckým klubo mohlo podať kvalifikovaný návrh na Ústavný súd SR a vyvolať tak konanie o súlade právnych predpisov tak, aby mohlo konečne dôjsť k vykonaniu testu proporcionality a posúdeniu primeranosti opatrení na odbornom základe. Výsledkom bude veľmi pravdepodobne okrem iného efektu diskvalifikácia práce konzília odborníkov.

Koniec koncov, jeho členovia sú v konflikte záujmov a už len to samo je diskvalifikačným kritériom.

Niekedy sú riešenia oveľa jednoduchšie, ako sa môžu na prvý pohľad javiť. Richard Sulík prejavil každopádne odvahu, aká sa za posledný rok vidí málo. Uvidíme, čo z toho nakoniec vzíde.

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts