Minister zahraničných vecí by mal okamžite odstúpiť

Na dnešnej tlačovej besede na TA3 povedal minister zahraničných vecí SR, že:

ak sa niekto dá zaočkovať vakcínou Sputnik V, nedostane sa ku covid pasu, ktorá BUDE JEHO PRIEPUSTKOU z územia Slovenskej republiky. Inými slovami, kto sa nedá zaočkovať vôbec, bude mu odopreté právo na slobodu pohybu v zmysle čl. 23 ods. 2 Ústavy SR, podľa ktorého každý, kto sa oprávnene zdržiava na území Slovenskej republiky, má právo toto územie slobodne opustiť.

Nielenže akýkoľvek covid pass, o ktorý sa minister podľa jeho vlastných slov usiluje, je v rozpore s rezolúciou Rady Európy, ešte aj verejne priznal, že bude občanov kategorizovať podľa toho, či sú alebo nie sú vakcinovaní. Áno, bavil sa o živých ľuďoch, nie napríklad o dobytku alebo kurencoch.

O tom, že sa bavíme o vakcíne, ktorá nie je formálne povolená a porovnávame ju s „vakcínou“, ktorá mimochodom nie je takisto povolená (v licencii emergency use) akosi pomlčal. Ale diskriminovať aj tak bude.

Podľa čl. 112 Ústavy SR zložil aj tento minister do rúk prezidenta Slovenskej republiky tento sľub: „Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme občanov. Budem zachovávať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života.“.

Po výroku v príkrom rozpore so znením Ústavy SR by mal okamžite odstúpiť. Bez váhania. A to sa nebavíme o ďalšom kontexte jeho vyhlásení, podľa ktorého by sme mohli byť na pochybách aj pokiaľ ide o záväzok vernosti Slovenskej republike a konaní v záujme občanov.

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts