A je to tu

Portál topky.sk o Dušanovi Pašekovi ml. napísal (zdroj TU):

Samovraždu spáchal dva dni po úmrtí 24-ročného hráča svojho klubu Borisa Sádeckého. A v jeho trezore bol podľa policajného zdroja objavený list. „Z obsahu listu vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédie v mladom veku označil seba,” uviedol nemenovaný zdroj pre Pravdu.

Mladík s Pašekom údajne preberal svoje zdravotné problémy a diskutovali o tom, či má podstúpiť špeciálne vyšetrenia, ktoré by však znamenali jeho výpadok na ľadovej ploche. Keďže si ale aj sám myslel, že jeho problémy so srdcom nie sú vážne, Dušan mu tiež odporučil ďalej hrať. Sádecký 29. októbra skolaboval počas zápasu, následne 3. novembra zomrel v nemocnici. 

Nejdeme špekulovať, za čo by mohol zobrať šéf klubu zodpovednosť. Nepredpokladáme, že mohlo dôjsť k nariadeniu na úseku brania nedovolených podporných prostriedkov. O jednej experimentálnej látke, ktorá sa aktuálne podáva vo veľkom, by sme možno aj vedeli. Ale to už zrejme prešetrí (alebo neprešetrí) Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Všetkých zosnulých športovcov za obdobie posledného roka v spojitosti so srdcovými problémami je nám ľúto. Ich rodinám a priateľom ich už nikto nevráti. Je to tragédia, ktorá bude mať bohužiaľ v dohľadnej dobe nevyhnutné pokračovanie.

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts