Zdraví s falošne pozitívnym testom

Pracovníci zariadení sociálnych služieb (ZSS) sa budú môcť v nevyhnutných prípadoch starať o klientov aj po pozitívnom teste na ochorenie COVID-19. Nesmú však mať príznaky ochorenia.

Umožní to vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upravujúca izoláciu pozitívnej osoby a karanténu kontaktov, ktorá bude účinná od pondelka 11. októbra. „Obdobne ako v prípade zdravotníckych pracovníkov, aj u pracovníkov zariadení sociálnych služieb v prípadoch, ak je potrebné zabezpečiť neodkladnú starostlivosť o klienta v zariadení sociálnych služieb a nie je možné zabezpečiť iného pracovníka ZSS ani z okolitých zariadení sociálnych služieb, bude možné, aby pracovník v ZSS, ak je pozitívny a nemá klinické príznaky, poskytoval zdravotnú starostlivosť osobám pozitívnym na ochorenie,“ ozrejmila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Zdroj TU.

Doteraz falošne pozitívne testy zničili stovky životov a osudov ľudí, nezákonná karanténa ovplyvnila stovky rodín. Od pondelka môžu falošne pozitívni ľudia do práce. A priamo medzi najzraniteľnejších spoluobčanov. Čo sa zmenilo? Je toto ešte o pandémii alebo ide naozaj o IQ test národa?

Keď sa prestane testovať, skončí „pandémia“. My počkáme. A zatiaľ sa budeme správať slušne a v bežnom živote podľa režimu OTP (Obíď Taký Podnik).

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts