Svet naruby

Merry Crisis and Happy New Fear

Denník N dnes o 11.33 vydal správu, že PCR testy v Trenčíne vyvrátili pozitivitu 11 zo 156 antigénových testov. Pridal sa predseda vlády postom na svojom facebookovom profile v štýle, že na základe tohto vyšla špecificita antigénového testu na 99,95 percenta a že to znamená, že „všetci kuvici sa hlboko mýlili“.

Porovnávať antigénové testy s RT-PCR testami vo vzťahu k infekčnosti populácie si zaslúži nejaké prirovnanie. Skúsme to takto na spôsob americkí vedci zistili, že…

Istí fiktívny vedec počul, že čím je chlieb belší, tým je kvalitnejší. Povedal si, že dokáže, že porovnaním belosti múky a kriedy dokáže, že z kriedy sa dá upiecť chlieb bez toho, aby ho musel naozaj piecť. Po niekoľkých namáhavých spektrografických a ktovie akých iných meraniach zistil, že tá najkvalitnejšia múka je na 99,95 percenta rovnako biela ako krieda. Vyvodil teda 2 závery.

Záver 1: z kriedy sa dá napiecť ešte kvalitnejší chlieb ako z múky.

Záver 2: Odteraz nebude múka etalónom kvality pečiva, ale bude sa merať belosť čohokoľvek voči kriede. Krieda sa stala etalónom (zlatým štandardom) pekárenskych surovín.

To, čo nám popísal predseda vlády, je nepochopenie nefunkčnosti RT-PCR testovania vo vzťahu k zisťovaniu infekčnosti jednotlivcov. Potom jeho vyjadrenia sú obsahovo obyčajnými sofizmami. Navonok logické tvrdenia s použitím vadných axióm.

Ako napríklad: Čo si nestratil, máš. Nestratil si rohy, máš teda rohy.

Keď sme už ale pri RT-PCR testoch, treba dodať, že NIKDY neboli určené na diagnostiku ochorení a za istých okolností môžu byť využité ako ZBRAŇ proti základným ľudským právam a slobodám. Ak totiž nastavíte cyklus (počet opakovaní multiplikácie) testu na viac ako 40, hrozí, že akýkoľvek jedinec bude VŽDY pozitívny, aj keď NIKDY nebol infekčný. Toto môže zaviesť bezprecedentnú ľubovôľu v akýchkoľvek karanténnych opatreniach pre vybranú populáciu. Poznámka na okraj: podľa najznámejšieho odborníka v USA, Dr. Fauciho, na takmer istý falošne pozitívny výsledok stačí ct=35 (link na dôkaz tu, cca 3:40 minúta).

Zakonšpirujme si troška: populácia, ktorá napríklad podstúpila vakcináciu, sa bude testovať výlučne s cyklom nastaveným do 20 a NIKDY nevykáže pozitivitu. Ostatná populácia nad 40 a bude vždy pozitívna a teda poslaná zas a znova do tzv. karantény až kým ich to neprestane baviť, alebo im dôjdu peniaze a bežný život si kúpia podstúpením vakcinácie.

Len si pripomeňme, že naša kancelária disponuje informáciami od kompetentných orgánov, ktoré údajne nedisponujú informáciou o počte nastavení cyklov pri RT-PCR testoch, ergo nevedia, či vykonané testy majú akúkoľvek výpovednú hodnotu. Preto pandémiu testov dnes nemá v rukách vláda SR, ale výrobcovia testov, spravidla ide o zahraničné právnické osoby. Pri prečítaní poslednej vety by mali zbystriť pozornosť najmä naše tajné služby. Nie je tá veta tak náhodou aspoň trošku v ich kompetencii?

A ešte jedna perlička o vakcinácii, ktorú sme prehliadli, lebo sme ju považovali za banálnu a verejnosti notoricky známu skutočnosť. Na fórach k článkom o vakcinácii sa bežne uvádza, že po zaočkovaní vírus porazíme a hnusoba zmizne. To nie je pravda. Vakcína vírus neničí. Iba zabezpečuje rýchlejšiu imunitnú odpoveď organizmu za predpokladu, že vírus medzičasom nezmutoval. Naopak, zavakcinovaní jedinci sa môžu stať asymptomatickými prenášačmi, za predpokladu, že experimentálna mRNA vakcína bude fungovať.

A za zmienku stojí aj nedávna a nemedializovaná zmena definície kolektívnej imunity (herd immunity). Po novom ju podľa WHO možno získať už len vakcináciou. Prirodzená imunizácia nám zrejme úmyselne zmizla z definície. Vyznieva to síce neodborne a snáď až vtipne, ale poslednú dobu sa veľa nemiestnych vtipov zmenilo na realitu. Tak kto vie?

Preto na záver odľahčíme. Ak by Korona počúvala Mariku Gombitovú, zaspievala by nám možno song z muzikálu Neberte nám princeznú: …budem tu s vami, nekonečne dlhý čas…

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts