Omikron údajne nie je nebezpečný

Média hlavného prúdu začali opäť predčasne kuvikať a šíriť poplašné správy (pomerne zvláštne je, že to otvorene a bez dostatku informácií robí už aj WHO). Pritom oficiálne zdroje z oblasti nákazy hovoria niečo úplne iné. Istej miere opatrnosti síce rozumieme, ale toto, čo stvárajú, nemá nič spoločné s opatrnosťou.

Čo teda o Omikrone povedala oficiálne vláda Botswany (link TU). Omikron B.1.1.529 sa objavil v 4 prípadoch u plne očkovaných osôb.

Podľa Angelique Coetzee, šéfky Juhoafrickej zdravotníckej asociácie, je Omikron predbežne chorobou s ľahkým priebehom (link TU). Všetky opatrenia spočívajúce v pozastavení letov sú podľa nej unáhlené. Ako povedala, situácia sa vyhodnocuje, viac budeme vedieť o dva až tri týždne.

Nás bude najmä zaujímať, aké sú zmeny v tzv. „mutáciách“ (a zdvorilo pozdravujeme p. Pekovú, určite sa pri tomto varianto-kmeni usmieva) na S proteíne vo vzťahu k pôvodnej „vakcíne“. Každý, kto trochu autonómne rozmýšľa, by mal odložiť akékoľvek rozhodnutie vo vzťahu k očkovaniu, a to najmä vo vzťahu k tretej dávke. Hrozí ADE a PAH viac, ako kedykoľvek predtým.

 

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts