Nový pre-print v medrxive k RT-PCR potvrdzuje pád zlatého štandardu

Podľa tohto dokumentu z 11. mája 2021 na základe analýzy výsledkov 162 457 RT-PCR testov spol. Roche Diagnostics z okolia nemeckého Münsteru sa zistilo, že potenciálne infekčných (ct menej ako 25) bolo len 40,6 percenta pozitívne testovaných. Zaujímavé výkyvy v ct hodnotách dosiahli napr. deti a adolescenti (keby to brali do úvahy u nás, základné školy by sa už nikdy nezatvorili).

Záverom tohto pre-printu sa konštatuje, že RT-PCR test nemá byť používaný na tzv. masový skríning ochorenia a hlavne: nesmie byť používaný ako samostatný nástroj, na základe ktorého sa nastavujú pandemické opatrenia vrátane karantény, izolácie alebo lockdownu.

Nuž, my sme to hovorili na prelome rokov. Podobné dáta tu k dispozícii boli. Pre nás to nie je žiadna novinka, naopak tvrdíme, že vedci mohli byť aj odvážnejší a ísť s ct nižšie. Tie čísla by boli určite zaujímavé.

A perlička na záver, opäť z časopisu medrxiv.

Na základe ďalšieho nového pre-printu z 20.5.2021 to vyzerá tak, že SARS-Cov-2 sa nešíri primárne vzduchom, ale dotykom. Na vírusové ochorenie tu niečo výrazne, ale výrazne nesedí. Zaslúži si to ďalšiu pozornosť. Rukavice miesto rúšok? Alebo len obyčajná dezinfekcia prostredia? Čo myslíte? Dá to niekto vedieť ministrovi školstva a Úradu verejného zdravotníctva SR?

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts