Medzinárodná súťaž v izolácii vírusu stále pokračuje

Víťaza nemáme. Stále. Ani len tip na potenciálneho víťaza.

Zopár pokusov o vyvrátenie nášho článku doručených bolo. Avšak tí, ktorí to písali, zjavne nečítali našu výzvu. Tu naozaj nejde o to, že nejaký postup, ktorý izoláciou nie je, nazve niekto izoláciou a je to vybavené. A už vôbec nie, ak výsledok testuje RT-PCR testom, kde sú primery vyskladané in silico alebo na základe „inej údajnej“ izolácie. To odporuje akejkoľvek logike. Ten proces izoláciou byť naozaj musí. Na to, aby sa pravda objektívne vyjavila, nestačí, ak plastovú tyč natretú zlatou farbou nazve niekto zlatou tyčou. Ani keby to bol prezident republiky, ani predseda štátnych hmotných rezerv, ani zlatí chlapci z majstrovstiev sveta v hokeji (pardon, pokus o odľahčenie témy).

Skráťme to teda takto. Aby sa nikto nevyhováral: Hľadáme laboratórium, kde niekto izoloval a purifikoval patogén do homogenity metódou, ktorú sme popísali. To je len prvá časť. Následne preukázal, že táto izolovaná hmota spôsobuje chorobu nazývanú covid-19 (na zvieratách alebo na ľuďoch). To je celé. Alebo laboratórium, kde takýto experiment, v dobe, ktorá experimentom praje, spoločne urobíme.

Ideálna by bola spolupráca s BMC SAV. My ponúkame kvalifikovaných vedcov a lekárov zo zahraničia, ktorí budú dozerať na celý proces od počiatku (nebudú ovplyvňovať výsledok). Výsledok bude publikovaný ako vedecká štúdia.

Mimochodom, už vieme, kde robí BMC SAV chybu.

https://www.sav.sk/?lang=sk&doc=services-news&source_no=20&news_no=9038

https://www.sav.sk/?lang=sk&doc=services-news&source_no=20&news_no=8748

Alfa a omega je tá ich kultivácia. BMC argumentujú tým, že poznajú genetické sekvencie kultivačných buniek a tie následne len odpočítajú z výslednej genovej zmesi vzniklej po CPE. Akurát zabúdajú, že bunky tvoria nekódujúcu mRNA a exozómy (a rôzne vezikuly), a že v tej pôvodnej zmeske (vzorke) bola zmes všetkého možného. Tu asi každý chápe, že tomuto hovoriť izolácia a purifikácia je asi ako nazvať gitaru violončelom.

Kandidáti, hláste sa. Týždeň je preč a stále nič. My si veríme. A čo Vy?

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts