Krvné zrazeniny a letecká preprava

Vyzerá, že nám tu nastáva paradoxná situácia. Je pomerne známe, že s lietaním, najmä pri diaľkových letoch, dochádza k zvýšenému riziku vzniku krvných zrazenín. Let lietadlom štyri alebo viac hodín môže byť rizikovým faktorom pre trombózu hlbokých žíl (DVT) a pľúcnu embóliu (PE). DVT a PE sú závažné komplikácie (výskyt) krvných zrazenín, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch fatálne (zdroj TU).

Zvýšený záujem o „vakcináciu“ na kovid býva pomerne často spojený výlučne s potrebou cestovania do zahraničia počas letnej dovolenky.

Po „vakcinácii“ Astrou už viaceré krajiny stiahli túto látku z obehu kvôli kauzálnej súvislosti s tvorbou krvných zrazenín.

Čo môžeme teda reálne v budúcnosti očakávať? Môže sa celkom reálne stať, že na diaľkové lety budú časom uprednostňovaní asymptomatickí zdraví jedinci pred očkovanými. Očkovaným tak možno ostane na výber čokoľvek v dosahu jazdy autom, letecky tak akurát Stredozemné more.

Čo myslíte? Pre nás je vakcína sloboda cca pre akčný rádius do 4 hodín letu. No a keďže výrobcovia „vakcín“ zodpovednosť neprebrali (ktovie prečo), myslíte, že ju preberie letecká spoločnosť? To veru ťažko. Po prvých prípadoch bude vymaľované.

Takže možno dostanete od zdravotne diskriminujúcej cestovky zľavu 20 percent ako zaočkovaný, len aby ste sa na to Bali mali potom ako dostať… Aj keď, ktovie, karavanom to môže byť celkom slušná romantika. Len treba o čosi viac dovolenky.

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts