Hnutie odporu na Úrade verejného zdravotníctva SR?

Dňa 9.12.2020 bola vo Vestníku vlády SR zverejnená VYHLÁŠKA Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí č. 22/2020 (ďalej len Vyhláška).

Podľa § 1 ods. 1 písm. e) Vyhlášky sa uzatvárajú všetky prevádzky verejného stravovania.

Tento zákaz sa podľa §1 ods. 2 Vyhlášky nevzťahuje na prevádzky verejného stravovania vydávajúce pokrmy a nápoje zabalené na odber so sebou alebo prostredníctvom donáškovej služby.

Vyhláška je účinná od 11. decembra 2020. Vnútorné priestory reštaurácií aj terasy možno odvtedy považovať za splnenia podmienky v §1 ods. 2 Vyhlášky za otvorené bez obmedzení na území celej Slovenskej republiky.

Úmysel „zákonodarcu“ je podporený aj v §2, podľa ktorého vstup a pobyt vo vonkajších aj vnútorných priestoroch prevádzky umožniť len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami, rúškom, respirátorom bez výdychového ventilu, šálom alebo šatkou,

1.táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov,

2.táto povinnosť sa nevzťahuje na čas nevyhnutný pre vykonanie úkonov starostlivosti o ľudské telo.

Obchodné domy majú svoju osobitnú úpravu zákazu konzumácie jedla a nápojov.

Nie, toto nie je lockdown. Toto je právny blackout.

Ďakujeme a prajeme dobrú chuť.

PS: Ak to ale vláda alebo ÚVZ SR nemyslí úprimne a dodatočne upraví znenie vyhlášky, ohrozí základné princípy fungovania demokratického štátu. Pevne veríme, že úmysel „zákonodarcu“ bol taký, aký je vo vyhláške uvedený.

-pw-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts