Farmaceutický faktček zrejme čoskoro označí vedecký časopis BMJ za antivaxerský

To bude gól do vlastnej brány, ide predsa o BMJ (British Medical Journal), o ktorý sa neraz opiera celá kovid-vakcinačná lobby, vrátane slovenskej scény.

Prečo si to myslím? Lebo si vo svojom editoriále dovolil tvrdo skritizovať spoločnosti vyrábajúce „vakcíny“ proti covid-19 a úrady verejného zdravotníctva. Vyzýva ich, aby prestali zadržiavať tzv. surové (nespracované) dáta z klinického testovania „vakcín“ a aby ich okamžite podrobili nezávislej kontrole. Úplná transparentnosť údajov je vecou verejného záujmu. Aké ironické. Začína sa to nejako otáčať, čo myslíte? Doteraz bolo vecou verejného záujmu všetko, čo nevedeli úrady hodnoverne vysvetliť. Dnes (až dnes) začína vedcov zaujímať podstata. Po dvoch rokoch. Trestuhodné. Ak toto bude čítať niekto na našom ústavnom súde, asi omdlie. Verejným záujmom sa tu totiž operovalo kde tade ako s matematickou axiómou. Verejný záujem tu, verejné zdravie tam.

Medzi kritikmi je o.i. známy starší editor Peter Doshi, bývalá šéfeditorka Fiona Godlee a aktuálny šéfeditor Kamran Abbasi, t.j. nebavíme sa ani zďaleka o hocikom. Ide o silné mená.

A pokračujú ďalej. Idú ako reťazová píla do červotočom prejdeného dreva.

Abbasi obviňuje farmaceutické firmy z uprednostňovania dosahovania ziskov bez primeranej nezávislej kontroly ICH vedeckých zistení. Mohol to kľudne napísať aj inak. Ja to robím takto: O ZDRAVIE TU NEJDE. IDE O PRACHY. Netreba sa báť vyjadrovať sa exaktne. Ani vo funkcii. Pravda sa dnes nenosí, zajtra sa však bude. Kto ju nosí už dnes, bude mať lepší pocit. Kto ju nenosí a môže, je spolupáchateľ.

Ako iste viete, minimálne tri spoločnosti, ktoré dnes poznáme ako výrobcov kovid vakcín majú za sebou nespočet judikovaných podvodov a miliardy, ktoré museli nahradiť ako škodu, spôsobenú ich výrobkami. Teraz prišli so zmluvami, ktoré ich zo zodpovednosti za škodu vylučujú. Reporting vedľajších účinkov postupne jasne ukazuje, že vedeli od začiatku, čo robia. A vlády vrátane našej? Tie reportujú dáta asi takýmto spôsobom:

V bare sa včera hrala ruská ruleta. Zo šiestich prípadov ju prežilo až päť ľudí. Streľba revolverom teda pomerne úspešne a bezpečne zabraňuje ťažkému priebehu zábavy v drvivej väčšine prípadov.

Bledomodrý plagátik s veľkými písmenkami v stealth móde, ktorý sa vyhýba radaru faktčekerov.

Teraz by mohol zbystriť aj štekajúci analfabet a spol. Zdroj Európskej liekovej agentúry (EMA) používajú často.

Čo hovoria editori o nej: EMA ani nedostáva od výrobcov vakcín nespracované dáta (citujem receive or analyze” trial data) poťažmo ich ani neanalyzuje, lebo nemá čo.

Ako potom vie, že prevažujú pozitíva nad negatívami?

Pýtam sa ešte raz. Ako sa dá bez dát z klinických skúšok povedať, že je niečo v poriadku, že neškodí? Vyzerá to aktuálne tak, že ak raz začnú trestné stíhania, čo začnú, páni a dámy z EMA sa budú brániť výlučne procesným spôsobom. Asi ako viditeľná časť ľadovca v obludáriu svetovej pedofílie – Ghislaine Maxwell. Tá sa obmedzila na námietku zaujatosti člena poroty, lebo sa vyjadril, že sám bol ako neplnoletý zneužívaný.

Nuž, čas im neúprosne beží. Rozsudok v SŠA, ktorý nariadil Pfizeru, Moderne a Astra Zenece, aby dodali americkej FDA svoje anonymizované individálne dáta účastníkov klinických skúšok do roku 2096 bol chvalabohu nahradený verdiktom, ktorý toto obdobie výrazne skrátil. Dnes má Pfizer, ktorý si výskum realizoval kompletne sám a má dáta k dispozícii na požiadanie, lehotu na sprístupnenie všetkých dát do mája 2025. Čakáte, že si ju dobrovoľne skráti? Hádajte. Máte jeden pokus.

Vedci sa začínajú zobúdzať, blíži sa koniec tejto šarády. Keď to skončí, základom bude pamätať si, nezabudnúť a dotiahnuť potrestanie vinníkov. Tí o chvíľu začnú cúvať z pozícií. Rozumnejší už začali. Pán major s polovicou mozgu sa ale ešte do čela vráti a potopí sa spolu s Titanikom. Jeho nadriadení to od neho akiste očakávajú.

A tí, čo sa v pološere mozgovej hmly stále tešia na ďalšie epizódy tohto cirkusu, môžu odletieť na olympiádu v Šanghaji. Počul som, že na letisku začali opäť testovať análnymi testami. Isto sa nájde zopár takých, čo to budú brať ako príjemné spestrenie života a letenku si kúpia len kvôli tomuto zážitku. A tí mimo apartheidného režimu OP (vrátane očkovaných bez tretej, ktorí už pochopili a spadajú pod termín dezolát), si na treťom okruhu RTVS pozrú olympijské hry a budú počítať viditeľné prejavy zlyhávania srdca u športovcov, ktoré ako inak, nesúvisia s vakcínami.

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts