Covid pass? Úplný nezmysel.

O rezolúcii Rady Európy č. 2361, ktorá neumožňuje úspešné a právne spôsobilé zavedenie kovid pasov sme už písali niekoľkokrát.

Rozhodli sme sa preto špeciálne pre predstaviteľov rezortu zdravotníctva a zahraničných vecí priblížiť ich neopodstatnenosť zrozumiteľnejšou formou – obrázkovou.

Pán Klus ani zástupca z Dát bez pátosu nemajú údajne dáta o nakazených po plnom zaočkovaní. Tak dáme príklad. Ak by chceli údaje o nakazeniach a úmrtiach (tzv. breakthrough cases), stačí si vypočuť vyhlásenie americkej CDC (video TU). Načo nám ten kovid pas teda je? Keď jeho jedinou údajnou „výhodou“ očkovania je, že sa nám zaočkovaný môže vrátiť na Slovensko ako asymptomatický pacient?

Mimochodom, ak sa vám bude zdať číslo 2000 málo, vedzte, že už sme písali o tom, ako CDC zmenilo náhle metodiku na zisťovanie tzv. breakthrough cases. Počet štatisticky spracovaných prípadov tak bude významne nižší. Ak sa bavíme o znížení ct len o púhych 10 cyklov, štatisticky by sme mohli zodpovedne povedať, že 2000 prípadov tvorí iba cca 0,1 percenta všetkých prípadov. Lepšie? Veru, toto už nemožno nazvať inak, ako organizovaný podvod.

Nech sa páči, text hovorí za seba (12 plne zaočkovaných proti kovid zomrelo na kovid v Los Angeles, USA):

-pw-

PS: Skúsme nahlas pouvažovať, prečo by tento nezmysel chcel niekto nasilu pretláčať. Lebo ak k ničomu nie je a verte, že kompetentní to vedia, bude slúžiť neskôr najmä na niečo iné. Dôležité je podľa nás len to, či bude dostatok ľudí zaočkovaných. Ak to bude väčšina populácie a kovid pas bude časovo obmedzený môže nastať nasledovné:

  1. Obmedzenie prístupu k službám a cestovaniu pre neočkovaných.
  2. Táto výhoda však bude mať trvanie len počas platnosti zaočkovania. T.j. po vypracovaní návyku na používanie kovid pasu sa môže začať tlačiť na priebežné preočkovania už očkovaných a lámanie neočkovaných do klubu výhod. Kontext v súlade s doktrínou verejného zdravia sa vždy nájde.

Čo myslíte?

 

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts