Antigénové plošné testovanie a zodpovednosť

Veľa ľudí sa nás pýta, kto ponesie zodpovednosť za viacnásobné experimentálne pretestovanie populácie Slovenska, kto ponesie zodpovednosť za to, že toto pretestovanie je súčasťou zahraničím financovaného vedeckého experimentu v rozpore s Norimberským kódexom. Okrem toho, že sa môžete obrátiť priamo na samotný časopis medRxiv, je tu ešte istá možnosť.

Existuje organizácia, zriadená priamo pri OSN, ktorá sa porušeniami Norimberského kódexu priamo zaoberá. Jej stránku nájdete tu.

Pokiaľ chcete smerovať svoje sťažnosti na výskum uverejnený v časopise medRxiv (link tu) na túto inštitúciu, napíšte jej majl (E-Mail info@nurembergacademy.org). Organizácia sa totiž zaoberá okrem iného aj trestoprávnou rovinou pri porušení Norimberského kódexu.

Pekný deň.

-pw-

Update: na základe viacerých odpovedí z uvedenej inštitúcie je zrejmé, že sa nebude zaoberať žiadnymi porušeniami Norimberského kódexu, údajne sa zaoberajú výlučne norimberskými princípmi, nie kódexom. Smerovať preto ďalšiu komunikáciu na túto inštitúciu považujeme preto za bezpredmetné. Ďakujeme za pochopenie. Našu snahu z tohto dôvodu presmerujeme priamo na OSN.

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts