|

A dosť… stránka Hoaxy a podvody PZ SR v spolupáchateľstve s niektorými médiami šíri hoaxy

Ako inak. Už keď niečo nazvem hoaxom, nech to aspoň má dohľadateľné zdroje. Ale niečo len tak ako hoax označiť, skryť sa za „expertov“ z piateho poschodia Virologického ústavu, ktorí netušia, čo rozprávajú (neuroimunológovia), to je sila. Nabudúce sa opýtajte vlka, ktorý žerie zajace, ako chutí mrkva. Tu máte zoznam týchto expertov, prevažne veterinárov.

My štúdie čítame. Tak sa poďme pozrieť, čo súdruhovia propagandy napísali a ako sa pravda reálne má.

Tak najprv zoznam šíriteľov hoaxov (rozumej neprávd, inak kľudne ich môžeme nazvať konšpirátori, ale nie v tom pôvodnom význame slova, lebo by sme im lichotili a to si nezaslúžia):


https://domov.sme.sk/c/22659338/vedci-vyvratili-tvrdenie-ceskeho-lekara-o-hrozbe-nakazy-ade-syndromom.html


https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/cesky-lekar-siri-internetom-hoax-zaockovani-sa-mozu-nakazit-ade-syndromom/


https://www.cas.sk/clanok/2529339/cesky-doktor-tvrdi-ze-ockovanie-moze-vyvolat-nezelany-syndrom-jednoznacna-reakcia-sav/

https://www.topky.sk/cl/10/2114833/POZOR–lekar-siri-HOAX-o-ockovani-proti-covidu–Policia-si-nanho-poriadne-posvietila-/

A asi mnoho ďalších. Čo sa tam teda píše?


„Toto video vo veľkom zdieľali aj slovenskí konšpirátori, preto sme sa naňho pozreli veľmi podrobne,“ uviedli policajti. Tí hneď na úvod zdôraznili, že doktor Jan Vavrečka je odporcom akéhokoľvek očkovania.„Jeho články zamerané proti očkovaniu rôznych chorôb sú všeobecne známe. Spochybňuje napríklad nevyhnutnosť očkovania proti tetanu, žltačke či osýpkam,“ pripomenuli ochrancovia zákona. 

No, nám je úplne jedno, čo všetko tam ten človek porozprával a kto to je, dôležité je, že sa nepravdivo útočí na ADE (inak sa tým útočí aj na samotného MUDr. Sabaku, PhD., ale to si asi zatiaľ hoaxeri z PZ pri podrobnom svietení nevšimli. Strela do vlastnej nohy.).

Spojili nespojiteľné. Stabilný patogén a očkovanie proti nemu a pomerne nestabilný patogén, akým je nepochybne aj RNK vírus. A potom im z toho samozrejme vzišli kdejaké nezmysly.

Polícia sa s videom obrátila na odborníkov z Neuroimunologického ústavu SAV. Podľa nich je  „ADE, alebo tiež Antibody Dependence Enhancement je zhoršenie priebehu ochorenia spôsobené podaním vakcíny. „

Nie je. ADE sa vyskytuje aj po ochorení bez očkovania/vakcinácie.


Ďalšie vyjadrenie „expertov“, kde dlhé neznamená správne:

ADE bol popísaný v prípade vakcíny proti horúčke Dengue alebo osýpkam, kde vo vnímavej populácii, ale nie u všetkých očkovaných jedincov, spôsobila silnejšie príznaky po infekcii. Podstatou celého problému bolo, že protilátky stimulované vakcínou vťahovali vírus do buniek imunitného systému, kde sa mohol rýchlo množiť. ADE nie je bežnou nežiadúcou reakciou všetkých vakcín, doposiaľ bola popísaná ako veľmi zriedkavá reakcia vyskytujúca sa pri konkrétnych vakcínach a konkrétnych ochoreniach. Napriek tomu sa tento fenomén sleduje pri každej vakcíne proti COVID-19 už v predklinickom štádiu vývoja, regulačné orgány žiadnu vakcínu nepovolia bez dostatočnej analýzy ADE efektu. V prípade koronavírusov však podobný efekt nebol doposiaľ pozorovaný a to ani v prípade SARS-CoV-1, kde disponujeme dátami z dlhodobého sledovania. ADE sa nepretržite monitoruje, ale zatiaľ nemáme v rukách žiadne dôkazy o jeho existencii pri vakcínach proti COVID-19. Predstava, že nové mutácie budú zdrojom ADE, postrádajú logiku. Počas očkovania sa tvorí množstvo protilátok, ktoré nemajú terapeutický benefit. Viažu sa na vírus, ale nie sú schopné ho eliminovať, napriek tomu nespôsobujú ADE efekt. Tvrdiť, že ADE je všeobecnou nežiaducou reakciou vakcín proti COVID-19, sa nezakladá na faktoch, ale na nepochopení vedeckých výsledkov,“ objasnili experti. 

Poďme aj so zdrojmi, iba tak sa bojuje s hoaxmi a „konšpiráciami“. V dnešnej dobe pod to zrejme už pomerne pravidelne spadá aj stránka PZ SR. Snáď vymenia administrátora a táto fraška čoskoro skončí. Dovtedy teda fakty:

Prácu PZ SR sťažíme a dáme linky aj s extraktom v pôvodnom anglickom jazyku. Tak ich prinútime niečo čítať s náležitou pozornosťou a vyhnúť sa budúcim naozaj základným prešľapom pri interpretácii poznatkov a vedeckých informácií.

Here we go:)

https://en.wikipedia.org/wiki/Antibody-dependent_enhancement (Pozor, len časť informácií je pravdivá)

VADE might hamper vaccine development, as a vaccine may trigger the production of antibodies which, via ADE and other mechanisms, worsen the disease the vaccine is designed to protect against. This was a concern during late clinical stages of vaccine development against COVID-19.[25][26]

ADE has been observed in animal studies during the development of coronavirus vaccines, but as of 14 December 2020 there had been no observed incidences in human vaccine trials. Anti-vaccination activists cite ADE as a reason to avoid vaccination against COVID-19, but the expectation is that ADE would have already been observed in human trials if it were a risk. „Overall, while ADE is a theoretical possibility with a COVID-19 vaccine, clinical trials in people so far have not shown that participants who received the vaccine have a higher rate of severe illness compared to participants who did not receive the vaccine.“[27][28]

https://davidson.weizmann.ac.il/en/online/reasonabledoubt/ade-and-corona-vaccines

„ADE has been observed in SARS, MERS and other human respi-ratory virus infections including RSV and measles, which suggests a real risk of ADE for SARS-CoV-2 vaccines and antibody-basedinterventions.“ (LINK to study).

V druhej práci je tento sponzor (opäť strela do vlastnej nohy. SME zaútočilo informačne na oficiálny zdroj z USA):

This material is based upon work supported by the Under Secretary of Defense for Research and Engineering under Air Force Contract No. FA8702-15-D-0001 (LINK to study).

A trošku ruštiny na záver pre našich staronových pionierov vedy.

A slovenské zhrnutie pre vedychtivých, t.j. čo hovorí svetová veda a nie 5. poschodie neuroimunológie:

Ak sa po prvotnej infekcii objaví druhá a vírus je ten istý (antigénne a epitopovo nezmenený), tak je dobre. Jeho likvidácia sa uskutoční pomerne rýchlo a je „vymaľované“. V prípade, ak sa vírus aj jemno-jemnučko zmenil, tak môžu nastať dve situácie – neúčinné protilátky ešte zhoršia priebeh ochorenia (PAH), alebo nastane úplný „nezáujem“ zahlteného imunitného systému (anergia). V oboch prípadoch s vážnymi dôsledkami  pre pacienta. Existuje aj ďalší fenomén. Ide o následok syntézy slabo účinných protilátok (teda PAH), ktoré sa syntetizujú pri  druhotnej infekcii. Pri akom takom pokuse o neutralizáciu vírusu nastane paradoxná situácia. Vytvorené protilátky ho nezneutralizujú, ale, a to je ten problém, umožnia jeho vstup do buniek, do ktorých by sa „normálne“ nedostal. Tento fenomén sa nazýva zhoršenie infekcie závislé na protilátke (antibody-dependent enhancement, ADE).

Tu  pozorujeme poškodenia orgánov, ktoré pri prvotnej infekcii nikdy poškodené nebývajú, napr. poškodenia srdca, pľúc, pečene alebo obličiek. Štandardný graf úmrtnosti pri chrípke má tvar písmena U. Na ľavom ramienku je úmrtnosť tých najmladších – detí a dojčiat. Na pravom ramienku je úmrtnosť tých starších – ľudí nad 65-70 rokov. Táto krivka sa pri pandémiách (v závislosti na čase v akom po sebe prebiehajú) mení na krivku tvaru písmena W. Ten nepekný stred W je úmrtnosť mladých ľudí okolo 35-40 rokov. Teda tých, ktorí sa už (kedysi) s vírusom chrípky stretli. A u tých, ktorých imunitný systém je v tomto veku „najmocnejší“. Je to tak „vďaka“ PAH (prvotný antigénový hriech) a ADE.

A nakaziť sa syndrómom ADE? Páni, nemyslíte vážne… To je ako nakaziť sa respiračným syndrómom nízkej inteligencie.

Príjemný preklad prajeme. Nie, neuľahčíme vám to, treba to pochopiť a raz a navždy túto tému správne interpretovať. Záleží nám na tom, aby Polícia SR opäť dosiahla svoju vážnosť. Alebo sa o to aspoň pokúsila. Poznaj a chráň bolo heslom prírodovednej olympiády. A až keď to budete poznať, môžete aj pomáhať…

Autor je členom -odbornakomisia.sk-

Možnosti zdieľania článku

Similar Posts